Kurallar

 

Website sahibi; web sitesinin yayinlandigi, Hosting sirketinin SERVER programlari, Profesyonel (html, shtml, htm, xml, asp, aspx, asp.net, perl, dhtml,cgi gibi) yazilimlari desteklemesi zorunludur. Siparisi verenler bu eksiklillerini gidermekle sorumludur.

Siparisi müteakip, web sitesi SADECE kopyalanir. (islemler bitene kadar eski hali yayinda kalir) Tüm islemler bittikten sonra,alanin uygunlugu(yazilim acisindan) ve boyutunun artirilmasini müteakip eski site silinip ayni gün icersinde yeni haliyle sunucuya yapistirilir.

Ayrica Web sitesinin buton,menu gibi kisimlari tamami FLASH ile yapilmis web siteleride bunlari, DHTML veya JAVA ile degistirene kadar, siparis gecici bekletilir. istek halinde EXTRA havale odemesi ile tarafimizdan yapilabilir. Nedeni Arama Motorlarinin, Link sistemini
tamamen devre disi birakmasi (Spider tarafindan okunamamasi) veya ilk sayfayi okuyup digerlerine gecememesi sorununu yaratmaktadir.

 

 

 

WEBMASTER' ın yapması gerekenler

Gereksiz Sayfalarinizin indexe eklenmesini engelliyoruz. Nedeni bu sayfalarin bot yazilimini gereksiz yere analizler ile mesgul etmesidir. Bunuda robot dosyasi ozel tasarimi yaparak sagliyoruz. Web site arama motorlari optimizasyonu icin "en otantik izahatli " sayfalari, Google' ın crawl ve analiz islerini hizlandirici unsurlardir. Bize yeniden yaptirilacak website tasarimlari en son sistem hazir temp sablonlaridir. Bu konu ozel oneme sahip olmasi nedeniyle " 0 " hatali olmasi gerekmektedir. Urun resimli otantik ve original izahlar web site tasarimi sonrasi arama motoru optimizasyonu ve kayit isleri sonrasi mukemmele giden yol gibi indexde TOP 10 olmayi saglayan onemli faktorlerdenedir.

 

Spiderbot Arama Motoruna Kayıt sonrasinda sitenizi Karanlikdan Aydinliga cikarirArama Motoruna Kayıt yaptirmak Tum Dunyadan bulunmanin baslangicidir.
Arama Motoruna Kayıt yaptirmak Pc vurulan kilidi acmak gibidir.Arama Motoruna Kayıt oncesi www ve site optimizasyonu tamiri can alici noktadir.

301'leri Kullanın: Sitenizi yeniden yapılandırdıysanız kullanıcıları, Googlebot'u ve diğer orümcekleri akıllıca bir sekilde yeniden yonlendirmek icin .htaccess dosyanızda 301 yeniden yonlendirmelerini kullandiriyoruz. ("RedirectPermanent"). (Apache'de bunu .htaccess dosyasıyla, IIS'deyse yonetim konsolundan yapabilirsiniz.)

Durust olmak : Website icinden BACLINK iliskisi ORGANIK-NATUREL olup olmadigini analiz ile uyariyoruz.. Örneğin, http://www.ornek.com.tr/sayfa/ , http://www.ornek.com.tr/sayfa ve http://www.ornek.com.tr/sayfa/dizin.htm sitelerine link vermek zaradan baska birsey getirmez.
Aslinda burada bahsi gecen konu website katagorisi ile ilgisi olmayan diger sitelerdir. Ornek siz tekstil firmasi iseniz giyim magazalari veya kendi sektorunuzde ayni urunu ureten yabanci firmalarla link alisverisi yapmak en mukemmel olanidir.

Ortak gibi Kopya-Benzer site tasarimi yapmanin zararlari : Web siteniz katagorisel olarak diğer sitelerle ortak kullanim gibi izahatlari cok benzer ise, Google her aramada kullanıcılara bunu ilk yayinlayan icin en uygun olani indexde ilk siralarda gosterecektir. Ancak, izahatlarin ortak kullanıma sunulduğu her sitede orijinal makalenize donmek icin analiz sonrasi sizi uyariyoruz. Ayrıca, baska sitelerde yayınlanan materyallerinizi kullananların sitelerindeki bu tur haksiz rekebetten dolayi gecici olarak zarar gorebilirsiniz. Bu konularda az zararla kurtulmaniz icin arama motorlari optimizasyonu ve kayit islemlerinde yardimci oluyoruz.

Ortak metin tekrarlarını en az düzeye indirmenizi oneriyoruz: Örneğin, her sayfanın sonuna uzun telif hakkı metinleri eklemek yerine cok kısa bir ozet ekleyip ardından daha cok ayrıntının bulunabileceği bir sayfaya ic link vermenizi onerdigimiz gibi istek halinde gerekli duzeltmeleri de yapiyoruz.

Artık sayfa yayınlamaktan kacinmak: Kullanıcılar "bos" sayfalarla karsılasmaktan hoslanmaz, bu yüzden mümkün olduğunca yer tutuculardan kacinmalisiniz. Örneğin gercek izahata sahip olmadığınız sayfaları yayınlatmiyoruz. Bu tur tasarimci webmaster hatalarini duzeltmekde Durust Seo hizmetlerimizdendir.

Izahat yonetimi sisteminizi aciklamak: Izahatlarin web sitenizde nasıl goruldugu hakkında mutlaka bilgi sahibi olmaniz gerekmektedir. Bloglarda, forumlarda ve ilgili sistemlerde aynı icerik genellikle birden cok bicimde gosterilir. Örneğin, bir blog girisi bir blog'un ana sayfasında, bir arsiv sayfasında ve aynı etiketi tasıyan baska girislerin bulunduğu bir sayfada gorünebilir.

Benzer izahatleri en aza indirip Otantik olmak: Birbirine benzeyen pek cok sayfanız varsa, her sayfayı genisletmeyi veya sayfaları birlestirmeyi tavsiye ediyoruz. Her sayfa icin mutlaka o sayfadaki ürünlerinizle ilgili ozgecmisini anlatan makaleler ilave etmelisiniz. Veya acıklayıcı bilgiyide osayfada yayınlamanız o katagoride yayınlamayı kolaylastırır. Örneğin, iki sehir icin ayrı sayfalar iceren bir seyahat siteniz varsa, ancak her iki sayfa da aynı bilgileri iceriyorsa bu iki sehirle ilgili sayfaları birlestirebilir veya sayfaların her birini genisleterek o sehirler hakkında benzersiz bilgiler icermelerini sağlayabilirsiniz. Burada en onemli noktalardan biride eklediğiniz metinlerin DİNAMİK sayfa değil , STATİK sayfa ile olması gerekliliğidir. HTML vs. statik sayfalar dünya üzerindeki büyük arama motorlarının kayıt sonrası, analiz ve incelemede diğer sayfalara gore daha sevimli olmaktadır. Çünkü , daha kolay indexlenir. Meta tag karsılastırması , keyword analizi gibi spiderlerin uyguladığı arastırma; rakip firma ile karsılastırma sonrası zengin icerik nedeni ilede daha on sayfalarda yayınlanmanızı sağlar.

Web sitenizi Statik yaptırmak: Dinamik sayfa yapısına gore, büyük arama motoruna kayıt sonrası, spiderlerin yaptığı analiz vs karısık islemlerinde daha büyük avantaj sağlar. Dinamik sitelerde unutmayın alısveris sayfası eklemediğiniz sürece, yani Online Satıs yapan bir site değil iseniz, web sitenizi optimizasyon oncesi, sayfalarınızı değistirmeniz, dünyadaki arama motorları spider indexe alma programları icin rakip firmalara fark atacağınız, en onemli asamalardan biridir. Kayıt islemi baslamadan once bu islerin bitmis olması gereklidir. Hatta zorunludur. Dünyadaki arama motorları kayıt sistemi sonrası indexde en on sıralarda yer almanın onemi faktorlerinden biridir. Prokaydet, firması olarak istenirse WEBTAMİR'i adı altında EXTRA bu hizmetide vermekteyiz. Dinamik sitelerde bu bilgiler, linkle bir dosya icinden cağrılmaktadır. Bu islemde spider tarafından bulunması, okunması, indexlenmesi, analizi gibi sonucları geciktirici etki vardır. Statik sayfalar ise o sayfanın direk iceriğinde yer alır. Linkle cağırma yoktur. Spider tarafından sayfa ziyaret edildiğinde hemen indexe alınıp cok hızlı bir sekilde analizler yapılır. 3. bir yol olarak da web siteniz asp, php gibi dinamik editor programı ile yapıldıysa bazı onemli sayfaların, html veya htm seklinde editor programı ile değistirilebilir. Bu size büyük avantaj sağlayacağını bilin.

Bir sitede yinelenen icerik bulunması, yineleme isleminin icerik arama motoru indexleme icin kullandığı sistemlerin sonuclarını aldatmak ve etkilemek amacıyla yapıldığını gostermediği sürece, soz konusu site hakkında islem yapmak icin yeterli neden olusturmamaktadır. Sitenizde yinelenen icerik sorunları varsa ve yukarıda belirtilen onerilere uymuyorsanız arama sonuclarımızda gostereceğimiz iceriğin sürümünü spiderler belirler. Hizmeti bitmeyen web site sahiplerinin, aceleci davranarak, yukarıda bir kısmını izah etmeye calıstığımız isleri bitirmeden yaptıracağı backink vs gibi uygulamalar; telafisi cok zor olan islere sebebiyet verir. Arama motoruna kayıt ve indexleme sistemlerini dikkate almadan, SEO ile calısılmamıs web sitelerinin halleri, maalesef arandığı terimlerde bulunmayan, kartvisit sitesi olmaktan oteye gidemez. Tüm izahatlarin zenginlestirme isleri bitmis web sitelerinin; SEO hizmeti sonrası yapılan islemler , arama motoruna kayıt icin en etkin yoldur.

Ancak, googlebot incelemeleri aldatıcı, hileli, gizli yazı vs. gibi uygulamalarda bulunduğunuzu ve sitenizin arama sonuclarından cıkarıldığını ortaya cıkarırsa, sitenizin dikkatli bir sekilde bu konuda uzman ve profesyonel optimizator tarafından komple elden gecirilmesi gerekmektedir. Daha sonra arama motoruna kayıt islemi icin bizi arayabilirsiniz.

Baska bir sitenin iceriğinizi alarak (izinsiz olarak alıp yeniden yayınlayarak) yinelemeye neden olduğunu tespit edilirse, bu durumdaki websitenizin Google arama sonuc sayfalarındaki sıralamasını olumsuz yonde etkileme olasılığı düsüktür. Yukarıdaki bilgiler; web sitenizin yapılacak iyilestirme zenginlestirme cercevesinde ,arama motoruna kayıttan once olmazsa olmazlarındandır.

 

Tamami FLASH ile yapilmis web sitelerinde; tüm sayfalar LAYER'in arkasindan acildigindan, diger sayfalara MEta Tag vs. ilavelerine izin vermemesi nedeniye garantisiz paketler icin siparisleri kabul edilir.

Web sitelerinin uzantıları tamamen birbirinden farklı olmak zorundadır. Aynı frame icerisinden acılan web sayfaları google vs arama motorlarınca " SPAM " olarak algılandığı icin düzeltilene kadar siparis Beklemeye alınır. Boyle sitelere kesinlikle garantili paketler onerilmemektedir