Kurallar

 

Website sahibi;web sitesinin yayinlandigi, Hosting sirketinin SERVER programlari, Profesyonel (html, shtml, htm, xml, asp, aspx, asp.net, perl, dhtml,cgi gibi) yazilimlari desteklemesi zorunludur. Siparisi verenler bu eksiklillerini gidermekle sorumludur.

Siparisi müteakip,web sitesi SADECE kopyalanir.(islemler bitene kadar eski hali yayinda kalir)Tüm islemler bittikten sonra,alanin uygunlugu(yazilim açisindan) ve boyutunun artirilmasini müteakip eski site silinip ayni gün içersinde yeni haliyle sunucuya yapistirilir.

Ayrica Web sitesinin buton,menu gibi kisimlari tamami FLASH ile yapilmis web siteleride bunlari,DHTML veya JAVA ile degistirene kadar,siparis disidirlar.istek halinde EXTRA havale ödemesi ile tarafimizdan yapilabilir.Nedeni Arama Motorlarinin,Link sistemini
tamamen devre disi birakmasi(Spider tarafindan okunamamasi)veya ilk sayfayi okuyup digerlerine geçememesi sorununu yaratmaktadir.

 

 

WEBMASTER

WEBMASTER' ın yapması gerekenler

Sayfaların dizine eklenmesini engelleyebilirsiniz: Bir belgenin "en iyi" sürümünün Google'ın algoritmaları tarafından belirlenmesine izin vermek yerine tercih ettiğiniz sürümü web sayfanıza koyabilirsiniz. Örneğin, sitenizdeki makalelerin yazıcı sürümünü googlebot için dizinde eklenmesini istemiyorsanız o dizinlere izin vermeyin veya robots.txt dosyanızda normal ifadeleri kullanın.

 

Spiderbot Arama Motoruna Kayıt sonrasinda sitenizi Karanlikdan Aydinliga cikarirArama Motoruna Kayıt yaptirmak Tum Dunyadan bulunmanin baslangicidir.
Arama Motoruna Kayıt yaptirmak Pc vurulan kilidi acmak gibidir.Arama Motoruna Kayıt oncesi www ve site optimizasyonu tamiri can alici noktadir.

301'leri Kullanın: Sitenizi yeniden yapılandırdıysanız kullanıcıları, Googlebot'u ve diğer örümcekleri akıllıca bir şekilde yeniden yönlendirmek için .htaccess dosyanızda 301 yeniden yönlendirmelerini kullanın ("RedirectPermanent"). (Apache'de bunu .htaccess dosyasıyla, IIS'deyse yönetim konsolundan yapabilirsiniz.)

Tutarlı olun: İç bağlantılarınızın tutarlılığını korumaya çalışın. Örneğin, http://www.ornek.com.tr/sayfa/ , http://www.ornek.com.tr/sayfa ve http://www.ornek.com.tr/sayfa/dizin.htm sitelerine bağlantı vermeyin.
Üst düzey etki alanları kullanın: Bir belgenin en uygun sürümünü sunmamıza yardımcı olmak için ülkeye özgü içeriği ele almak üzere üst düzey etki alanları kullanın. www.ornek.com/de veya de.ornek.com siteleriyle karşılaştırıldığında www.ornek.de sitesinin Almanya'ya ilişkin içerik barındırdığını daha kolay anlayabildiğini unutmayınız.

Ortak kullanıma sunma konusunda dikkatli olun: İçeriğinizi diğer sitelerle ortak kullanıma sunuyorsanız, Google her aramada kullanıcılar için en uygun olduğunu düşündüğü sürümü size gösterecektir. Bu sürüm, sizin tercih ettiğiniz sürüm olmayabilir. Ancak, içeriğinizin ortak kullanıma sunulduğu her sitede orijinal makalenize dönmek için bir bağlantı olmasında yarar vardır. Ayrıca, başka sitelerde yayınlanan materyallerinizi kullananların sitelerindeki sürümü robots.txt ile engellemelerini isteyebilirsiniz.
Sitenizin dizine nasıl eklenmesini tercih ettiğinizi söylemek için web yöneticisi araçlarını kullanın: Google'a tercih ettiğiniz etki alanını iletebilirsiniz (örneğin, www.ornek.com.tr veya http://ornek.com.tr).

Ortak metin tekrarlarını en az düzeye indirin: Örneğin, her sayfanın sonuna uzun telif hakkı metinleri eklemek yerine çok kısa bir özet ekleyip ardından daha çok ayrıntının bulunabileceği bir sayfaya bağlantı verin.

Artık sayfa yayınlamaktan kaçının: Kullanıcılar "boş" sayfalarla karşılaşmaktan hoşlanmaz, bu yüzden mümkün olduğunca yer tutuculardan kaçının. Örneğin gerçek içeriğe sahip olmadığınız sayfaları yayınlamayın. Yer tutucu sayfaları oluşturursanız bunların taranmasını önlemek için robots.txt kullanın.

İçerik yönetimi sisteminizi açıklayın: İçeriğin web sitenizde nasıl görüntülendiği hakkında mutlaka bilgi sahibi olun. Bloglarda, forumlarda ve ilgili sistemlerde aynı içerik genellikle birden çok biçimde gösterilir. Örneğin, bir blog girişi bir blog'un ana sayfasında, bir arşiv sayfasında ve aynı etiketi taşıyan başka girişlerin bulunduğu bir sayfada görünebilir.

Benzer içeriği en aza indirip zenginleştirici açıklamalar ilave edin: Birbirine benzeyen pek çok sayfanız varsa, her sayfayı genişletmeyi veya sayfaları birleştirmeyi düşünün. Her sayfa için mutlaka o sayfadaki ürünlerinizle ilgili özgeçmişini anlatan makaleler ilave etmelisiniz. Veya açıklayıcı bilgiyide osayfada yayınlamanız o katagoride yayınlamayı kolaylaştırır. Örneğin, iki şehir için ayrı sayfalar içeren bir seyahat siteniz varsa, ancak her iki sayfa da aynı bilgileri içeriyorsa bu iki şehirle ilgili sayfaları birleştirebilir veya sayfaların her birini genişleterek o şehirler hakkında benzersiz bilgiler içermelerini sağlayabilirsiniz. Burada en önemli noktalardan biride eklediğiniz metinlerin DİNAMİK sayfa değil ,STATİK sayfa ile olması gerekliliğidir. HTML vs. statik sayfalar dünya üzerindeki büyük arama motorlarının kayıt sonrası, analiz ve incelemede diğer sayfalara göre daha sevimli olmaktadır. Çünkü , daha kolay indexlenir. Meta tag karşılaştırması , keyword analizi gibi spiderlerin uyguladığı araştırma; rakip firma ile karşılaştırma sonrası zengin içerik nedeni ilede daha ön sayfalarda yayınlanmanızı sağlar.

Web sitenizi Statik yaptırmak: Dinamik sayfa yapısına göre, büyük arama motoruna kayıt sonrası, spiderlerin yaptığı analiz vs karışık işlemlerinde daha büyük avantaj sağlar. Dinamik sitelerde unutmayın alışveriş sayfası eklemediğiniz sürece, yani Online Satış yapan bir site değil iseniz, web sitenizi optimizasyon öncesi, sayfalarınızı değiştirmeniz, dünyadaki arama motorları spider indexe alma programları için rakip firmalara fark atacağınız, en önemli aşamalardan biridir. Kayıt işlemi başlamadan önce bu işlerin bitmiş olması gereklidir. Hatta zorunludur. Dünyadaki arama motorları kayıt sistemi sonrası indexde en ön sıralarda yer almanın önemi faktörlerinden biridir. Prokaydet, firması olarak istenirse WEBTAMİR'i adı altında EXTRA bu hizmetide vermekteyiz. Dinamik sitelerde bu bilgiler, linkle bir dosya içinden çağrılmaktadır. Bu işlemde spider tarafından bulunması, okunması, indexlenmesi, analizi gibi sonuçları geciktirici etki vardır. Statik sayfalar ise o sayfanın direk içeriğinde yer alır. Linkle çağırma yoktur. Spider tarafından sayfa ziyaret edildiğinde hemen indexe alınıp çok hızlı bir şekilde analizler yapılır. 3. bir yol olarak da web siteniz asp, php gibi dinamik editör programı ile yapıldıysa bazı önemli sayfaların, html veya htm şeklinde editör programı ile değiştirilebilir. Bu size büyük avantaj sağlayacağını bilin.

Bir sitede yinelenen içerik bulunması, yineleme işleminin içerik arama motoru indexleme için kullandığı sistemlerin sonuçlarını aldatmak ve etkilemek amacıyla yapıldığını göstermediği sürece, söz konusu site hakkında işlem yapmak için yeterli neden oluşturmamaktadır. Sitenizde yinelenen içerik sorunları varsa ve yukarıda belirtilen önerilere uymuyorsanız arama sonuçlarımızda göstereceğimiz içeriğin sürümünü spiderler belirler. Hizmeti bitmeyen web site sahiplerinin, aceleci davranarak, yukarıda bir kısmını izah etmeye çalıştığımız işleri bitirmeden yaptıracağı backink vs gibi uygulamalar; telafisi çok zor olan işlere sebebiyet verir. Arama motoruna kayıt ve indexleme sistemlerini dikkate almadan, SEO ile çalışılmamış web sitelerinin halleri, maalesef arandığı terimlerde bulunmayan, kartvisit sitesi olmaktan öteye gidemeyecektir. Tüm zenginleştirme işleri bitmiş web sitelerinin; SEO hizmeti sonrası yapılan işlemler ,arama motoruna kayıt için en etkin yoldur.

Ancak, googlebot incelemeleri aldatıcı, hileli, gizli yazı vs. gibi uygulamalarda bulunduğunuzu ve sitenizin arama sonuçlarından çıkarıldığını ortaya çıkarırsa, sitenizin dikkatli bir şekilde bu konuda uzman ve profesyonel optimizatör tarafından komple elden geçirilmesi gerekmektedir. Daha sonra arama motoruna kayıt işlemi için bizi arayabilirsiniz.

Başka bir sitenin içeriğinizi alarak (izinsiz olarak alıp yeniden yayınlayarak) yinelemeye neden olduğunu tespit edilirse, bu durumdaki websitenizin Google arama sonuç sayfalarındaki sıralamasını olumsuz yönde etkileme olasılığı düşüktür. Yukarıdaki bilgiler; web sitenizin yapılacak iyileştirme zenginleştirme çerçevesinde ,arama motoruna kayıttan önce olmazsa olmazlarındandır.

Tamami FLASH ile yapilmis web sitelerinde; tüm sayfalar LAYER'in arkasindan açildigindan, diger sayfalara MEta Tag vs. ilavelerine izin vermemesi nedeniye garantisiz paketler için siparişleri kabul edilir.

Web sitelerinin uzantıları tamamen birbirinden farklı olmak zorundadır. Aynı frame içerisinden açılan web sayfaları google vs arama motorlarınca " SPAM " olarak algılandığı için düzeltilene kadar sipariş dışıdırlar. Böyle sitelere kesinlikle garantili paketler önerilmemektedir